Czy z książki da się nauczyć fryzjerstwa?

Pytanie, które postanowiłam sobie zadać to: " czy z książki da się nauczyć fryzjerstwa?". Zapytacie pewnie, dlaczego takie pytanie? Pytanie to pojawiło się w mojej głowie, ponieważ wpadła mi ostatnio w ręce bardzo fajna i przydatna książka, nie tylko dla profesjonalistów.


"Koki, loki i warkocze" - Krok po kroku ponad 80 modnych i oryginalnych fryzur - 
Christina Butcher

 KLIK

Książka jest dość obszerna znajduje się w niej około 200 stron, z przeróżnymi fryzurami. Podzielona jest na kilka działów: kucyki, warkocze, koki, fryzury tapirowane oraz inne informacje. W każdym dziale znajdziemy wiele fryzur. Otwierając na dowolnej stronie widzimy, że książka jest napisana w bardzo prosty sposób tak by każdy wszystko zrozumiał.

Ok mnie otwarło się na kłosie. Widzimy, że autorka napisała najpierw:

- kilka słów o samej fryzurze

- określiła poziom trudności

- określiła długość włosów

- podała czy potrzebna jest dopinka

- opisała, jakie dodatki będą nam potrzebne

- oraz napisała kilka dodatkowych informacji, jak przykładowo z kłosa zrobić koka


Na pierwszej stronie widzimy także kilka zdjęć gotowej fryzury tak byśmy wiedzieli jak ona wygląda.Na następnej stronie widzimy pokazane krok po kroku jak wykonać fryzurę wraz z opisami do każdego zdjęcia. W dole strony pojawia się zawsze jakaś ciekawa wskazówka. 
Uważam, że książka jest świetna, bardzo przejrzysta, łatwa w interpretacji. Nie mogę doczekać się aż zakupie główkę i będę krok po kroku wykonywać każda fryzurę. Wraz z opisami tak byście i wy mogli się ich uczyć. Jeśli oczywiście macie taką ochotę.

Pozdrawiam Eva

3 komentarze:

 1. fajny poradnik

  http://nouw.com/skucinska

  OdpowiedzUsuń
 2. A co myślisz o połączeniu np.dwoch fryzur z tej książki w jedną,zrobieniu jej np.na głowie siostry,zrobieniu zdjęć i opisaniu krok po kroku jak ją wykonalas?

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak wlasnie planowalam tez robic. Dzieki za porade i pozytywny komentarz :)

  OdpowiedzUsuń

Jakim typem urody jesteś? - WIOSNA

Dziś post, który pomoże ci zrozumieć, co jest dla ciebie dobre a co złe. Nigdy nie ma tak, że we wszystkim będziemy wyglądać dobrze. Po pie...

Popularne posty

Copyright © 2016 EVE HAIR , Blogger