Kucyk z tapirem


Hejka dzisiaj chciałam pokazać wam fryzurę, która jest chyba jedną z najprostszych. Kucyk z tapirem nic prostszego. Zapraszam na bardzo krótki i prosty instruktaż.
Co będzie nam potrzebne:

- szczotka

- grzebień

- klamry lub gumki ( do podzielenia włosów)

- gumka do włosów

- wsuwki

- opcjonalnie lakier do włosówKrok 1

Dzielimy włosy na 4 sekcje tak jak na zdjęciu.


Krok 2

Sekcje środkową tapirujemy. Tapirowanie powinno się wykonać w następujący sposób: Bierzemy pasmo włosów zaczynając od dołu i przeciągamy grzebieniem od końcówek do skóry głowy. Wykonujemy maksymalnie 2 takie pociągnięcia. Tak by włosy były natapirowane, by nie zrobiły nam się kołtuny.   Po kolei "rząd" włosów za "rzędem".
Krok 3

Teraz włosy natapirowane możemy delikatnie podpiąć sobie u góry tak byśmy mogli zrobić kucyka. Robimy go na takiej wysokościowy jak nam pasuje. Aby fryzura była trwała postarajmy się zrobić mocnego kucyka.
Krok 4

Włosy natapirowane nakłady na kucyk i delikatnie przeczesujemy grzebieniem, ale tylko samom ich wierzchnią warstwę tak by tapir został ukryty pod pierwszą wygładzoną warstwą. Całości nadajemy kształt i upinamy wsuwkami, które można wpiąć na krzyż tak, aby lepiej się trzymały.

Krok 5

Włosy, które pozostawiliśmy po bokach głowy zaczesujemy do tyłu i owijamy nimi nasz kucyk. Podpinamy to wsuwkami. Jeśli mamcie bardzo dłucie włosy to owińcie tylko kilka razy a resztę włosów podepnijcie, ukrywając je pod naszymi zaczesanymi włosami.

 
  Z przodu możecie wyciągnąć po bokach troszkę włosów co da fajny efekt.
 
Oto efekt końcowy. Mam nadziej, że ta fryzura się wam podoba. Wydaje mi się, że jest bardzo prosta w wykonaniu. Ale nawet takie proste trzeba sobie powtarzać i wykonywać je. Czekajcie na kolejne posty.

Pozdrawiam Eva

1 komentarz:

  1. No to już wiem jak dziewczyny robią sobie takie kucyki. Tajemnica rozwiązana :-)

    OdpowiedzUsuń

Jakim typem urody jesteś? - WIOSNA

Dziś post, który pomoże ci zrozumieć, co jest dla ciebie dobre a co złe. Nigdy nie ma tak, że we wszystkim będziemy wyglądać dobrze. Po pie...

Popularne posty

Copyright © 2016 EVE HAIR , Blogger