Podetnij końcówki, bez podcinania - poznaj polerowanie włosów!Hej dziś porozmawiamy sobie o polerowaniu włosów. Polerowanie włosów to stosunkowo nowy zabieg, który wykonują fryzjerzy w celu poprawy kondycji włosów. Zabieg ten polega na pozbyciu się wszystkich rozdwojonych końcówek. 


Działa czy nie działa, oto jest pytanie?? 

Jak wiemy problem rozdwojonych końcówek dotyczy ponad 90 procent kobiet. Jedne bardziej, drugie mniej. Najczęstszą przyczyną zniszczonych końcówek jest ich częste rozjaśnianie, prostowanie, kręcenie, tapirowanie i setki innych czynności, które wykonujemy na naszych włosach.

Na czym polega zabieg polerowania włosów?

Polerowanie włosów to zabieg prostszy niż nam się wydaje. Polerowanie włosów można przetłumaczyć w najprostszy sposób, jako wygładzenie oraz nadanie blasku twoim włosom. Zabieg ten wykonują fryzjerzy, nie zaleca się wykonywać go samemu, bo jest to trudne oraz można zniszczyć sobie włosy. Do wykonania takiego zabiegu potrzebne jest specjalne urządzenie zwane Split Ender lub specjalna nakładka na maszynkę do strzyżenia. 


Polerowanie to usunięcie rozdwojonych końcówek. Gdy zobaczysz ze twoje końcówki się rozdwajają to znak ze należy je podciąć. JEST TO WAŻNE, PONIEWAŻ JEŚLI NIE ZETNIEMY ROZDWOJONEJ KOŃCÓWKI TO NIE ZATRZYMAMY PROCESU ROZDWAJANIA I WŁOSY BĘDĄ DALEJ SIĘ KRUSZYŁY I NISZCZYŁY.

 Jak wypolerować włosy?

Jak pisałam nie robimy tego samemu, ponieważ można powycinać sobie dziury a tego pewnie byście nie chciały. Cały proces nie jest skomplikowany, wystarczy podzielić głowę na małe sekcje, potem na pasma i po każdym paśmie przejechać maszynka z specjalna nakładka. Najpierw sprawdza się  długość włosków, nie ogólną, ale tych, które są krótsze niż reszta. Znajdujemy miejsce gdzie włosy zaczynają się kruszyć, być zniszczone i od tego miejsca przeciągamy maszynką. Polerowanie to bardzo precyzyjny zabieg dla tego przy średniej długości włosów warto zarezerwować sobie z godzinkę czasu. W internecie widnieje wpis, w którym ktoś napisał, że polerowanie trwa KILKA GODZIN, TO NIE PRAWDA!  Maksymalny czas takiego polerowania to 1,5 godzinki. Ale efekt jest tego warty! 

Dla czego jest to lepsze niż podcinanie końcówek?

Średnio, co 2, 3 miesiące trzeba podciąć końcówki, i tu pojawia się nasz problem, przy podcinaniu musimy uciąć od 0,5 do 1 cm włosów przy polerowaniu nie tracimy długości, ścinamy tylko od 0,2 do 0,5 cm włosów. Podczas podcinania nożyczkami ścinamy tylko te końcówki na dole włosów, co w sytuacji, gdy włosy rozdwajają się na długości? Ta metoda pozwala je też podciąć, ścinamy końcówki wszystkich włosów.

Jaki jest efekt końcowy polerowania włosów? 

Po pierwsze znaczna poprawa wyglądu włosów. Włosy stają się miękkie, łatwiejsze do ułożenia i bardziej lśniące. Efekt jest widoczny już po pierwszym zabiegu. Polerowanie sprawia, że włosy mniej się puszą. Jest to idealna metoda dla osób z kręconymi włosami, ponieważ takie włosy przez zabieg polerowania naturalnie się cieniują.


Co po zabiegu?

Po zabiegu warto zwrócić bardziej uwagę na domknięcie łuski włosa, nawilżenie i odżywienie włosów. Do zamknięcia włosów warto wypróbować szamponu zakwaszającego z niskim pH, oraz maskę lub odzywkę silnie nawilżającą oraz regenerującą.
 Nie jest to konieczne jednak, jeśli poddajesz się temu zabiegowi to znaczy ze masz włosy w słabej kondycji, którym trzeba pomóc. 

Podsumowując jeśli masz włosy z rozdwojonymi końcówkami to nie zwlekaj udaj się do swojego fryzjera o poradę czy warto wykonać taki zabieg czy nie. ZAPRASZAM 

 

13 komentarzy:

 1. Kiedyś też robiłam post na ten temat :) Polerowanie włosów to świetny sposób na pozbycie się rozdwojonych końcówek :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobra rada :D Ja zapuszczam włosy i zależy mi, by nie schodzić za bardzo z długości, a co jakiś czas niestety zaczynają się niszczyć. Wypróbuję polerowania na pewno :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znałam metody, ale brzmi bardzo interesująco. Ostatnio, kiedy poszłam przyciąć "końcówki" straciłam 10 cm włosów i wcale nie dlatego, że były aż tak zniszczone, ponieważ stosuję świadomą pielęgncję. Po prostu fryzjer inaczej zrozumiał 1 cm niż próbowałam przekazać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Słyszałam o polerowaniu, ale nigdy nie zgłębiałam wiedzy. Fajnie, że dotarkaś do mnie z tą informacją. Muszę zadbać w końcu o swoje zniszczone końce.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie słyszałam o takim zabiegu. Dobrze wiedzieć, że istnieje taka alternatywa :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pierwsze słyszę! Ale bardzo mi się podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Równiez o tym nie słyszałam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Super wpis kochana :* <3

  Blog <3
  Jeśli się spodoba proszę o follow <3 :* :*

  OdpowiedzUsuń
 9. Pierwszy raz słyszę o takim zabiegu, ale jak tak pomyślę to wydaję się być dosyć dobry i mi samej by się chyba przydał :D

  amelia-bloog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Fajny wpis, nie słyszałam o tym wcześniej, może rzeczywiście warto spróbować.

  OdpowiedzUsuń
 11. moim problemem są cienkie dosyć włosy... na takie tez to działa? :)

  OdpowiedzUsuń
 12. słyszałam o tym! Chcę zapuścić włosy więc może się na to przerzucę :D

  OdpowiedzUsuń
 13. Chętnie wybrałabym się na taki zabieg.

  OdpowiedzUsuń

Jakim typem urody jesteś? - WIOSNA

Dziś post, który pomoże ci zrozumieć, co jest dla ciebie dobre a co złe. Nigdy nie ma tak, że we wszystkim będziemy wyglądać dobrze. Po pie...

Popularne posty

Copyright © 2016 EVE HAIR , Blogger