Akcja charytatywna "O włos od pomocy"

Hej kochane wczoraj ja wraz z salonem @salon_malgorzata_hairtalk, w którym pracuje wzięłam udział w akcji " O włos od pomocy" na Politechnice Krakowskiej.


Akcja miała na celu pobranie jak największej ilości włosów od darczyńców, dla osób, które w skutek choroby utraciły swoje włosy. Akcje tego typu są godne polecenia dla tego opisze wam dzisiaj jak to wyglądało.
 Mam nadzieje, że dzięki temu wpisowi, ktoś postanowi, że też zapuści i odda swoje włosy.

Na czym to polega! 
Oddanie włosów to najprostsza i chyba najłatwiejsza pomoc, jaką możesz komuś zaoferować. 
Jest kilka wytycznych, które trzeba spełnić, ale nie są one aż tak wygórowane. 

Oto one: 
1) długość minimum 25 cm
2) najlepiej niefarbowane, naturalne
3) niektóre organizacje przyjmują farbowane farbami, włosy rozjaśniane się nie nadają.
4) im zdrowsze tym lepsze

Jeśli chcesz oddać włosy masz dwie opcje. Opcja pierwsza jest taka, że możesz zrobić to w salonie fryzjerskim, gdzie włosy zostaną umyte, przygotowane i pobrane. Lub na takiej akcji charytatywnej. Pamiętaj, że jeśli wybierasz się na taka akcje musisz umyć włosy sama, najlepiej lekkim szamponem, bez odżywki. 

Na akcji zostaniesz zapytana, jaką długość chcesz oddać oraz jaką byś chciała mieć fryzurę po oddaniu włosów. Po ustaleniu takich szczegółów, fryzjer zabiera się do pracy. Najczęściej dzieli się głowę na 4 części, lub więcej zależnie od ilości włosów. Zaplatamy warkoczyki, które potem obcinamy. Potem tworzymy fryzurę.  

I to wszystko. Dostajesz od organizatora lub fryzjera dyplom lub podziękowanie za oddanie włosów. 

Akcje takie są bardzo potrzebne i ważne, ponieważ jest wiele osób, które po chorobach nie maja włosów. Mało osób wież, że nie są to tylko choroby nowotworowe. Wystarczą zwykłe problemy z tarczyca, z hormonami, które mogą spowodować utratę włosów. 
Mam nadzieje, że ten post pokaże niektórym ze można pomagać nawet w tak prosty sposób. 

Druga cześć mojego postu dotyczy telewizji! Tak wystąpiłam w TVP 3 w Kronice, w relacji z akcji. Udzieliłam nawet bardzo krótkiego wywiadu, który i tak ucięli i wstawili jedno moje zdanie. Nic wielkiego, ale zawsze coś. Przyznam szczerze że nie zdawałam sobie sprawy z tego  że mówienie przed kamera jest takie trudne. 

Akcja bardzo mi się podobała, poznałam bardzo fajne osoby, ich historie, przeżycia. Dowiedziałam się, co skłoniło ich do oddania włosów. W Polsce jest organizowanych mnóstwo takich akcji wystarczy poszukać.

1 MODELKA 







 2 MODELKA 



3 MODELKA 









A tutaj macie link do TVP 3 do Kroniki:
 



Zapraszam 





32 komentarze:

 1. Ta akcja jest super! Bardzo bym chciała wziąć w niej kiedyś udział. Niestety moje włosy są liche (ach, te geny) i zapuszczenie ich na długość większą niż do ramion jest hipertrudne. Póki co pozostaje mi takim akcjom kibicować.

  OdpowiedzUsuń
 2. Takie akcje są bardzo potrzebne. Dzięki nim osoby, które mają problemy z włosmai lub ich brak ze względu chorobę, mogą zyskać pomoc i poczuć się lepiej w swoim ciele.

  OdpowiedzUsuń
 3. Cel może i szczytny, ale (raczej) nigdy nie oddałabym swoich włosów. Nie dlatego, że wymagają naprawy... Głównie z powodu ich wolnego rośnięcia oraz tego, iż nie mogę ich zdrowo zapuścić do naprawdę zadowalającej mnie długości. Gdybym takie miała to cieszyłabym się ich posiadaniem, gdyż niełatwo jest doprowadzić je do taniego stanu. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie każdy ma super. I nie ma na to wpływu to jak o nie dbamy. To nasze DNA i tyle. :)

   Usuń
 4. Genialna akcja! Myślałam o niej już wcześniej, minie ślub i z chęcią oddam, to co mi urosło :) Gratuluję występu telewizyjnego :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Takie akcje sa zawsze godne popierania.szkoda tylko,że sa organizowane wybiorczo.Potrzeby rosną.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niektóre salony współpracują z organizacjami i zbierają włosy!

   Usuń
 6. Super,że sa takie akcje i wiele osób dołącza do nich :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Popieram i mam nadzieję, że jak najwięcej ludzi, będzie brało w nich udział. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetna, bardzo wartościowa inicjatywa :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Też kiedyś oddałem swoje włosy (akurat na rak'n'roll). Zapuszczałem trochę z ciekawości, nieco z kaprysu a jak mi się znudziły, to przynajmniej się komuś przydały. Odcięto około 40cm - pic rel: https://www.instagram.com/p/88357prmY4/

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetna akcja, popieram takie szczytne cele! Kiedyś pisałam o podobnej akcji.

  OdpowiedzUsuń
 11. Akcja jest cudowna ;) Wielki szacunek dla osób, które oddają swoje włoski :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo fajna akcja, szkoda, że jak obcinałam włosy nie wiedziałam o takim czymś :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Akcja naprawdę piekna. Sama zawsze angażuje się w każdą możliwą. Niestety mam włosy rozjaśniane I nie mogę ich oddać. Pozdrawiam, pisanepedzlem.pl

  OdpowiedzUsuń
 14. Witaj! Genialna inicjatywa.. warto pomagać :D

  OdpowiedzUsuń
 15. Świetna akcja! Warto brać udział ;)

  Mój blog CAKEMONIKA

  OdpowiedzUsuń
 16. Haha pamiętam jak miałam 9 lat i miałam dość długie włosy, ale bardzo chciałam je ściąć żeby mieć włosy do ramion. Fryzjerka właśnie też zrobiła mi taki warkocz, który ścięła. Chyba potem nawet moja mama sobie go wzięła, haha bo ona się prawie popłakała, że chcę moje "piękne długie fale" ścinać :D
  Zapraszam! www.zuzu-zuzannaxx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 17. To jest naprawde cudowna akcja! Super ze sa takie inicjatywy. Dzieki temu sporo osob moze spelnic marzenie o posiadaniu wlosow w czasie choroby :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Oj cudowna akcja charytatywna! Jednak szkoda byłoby nam naszych włosów :D

  OdpowiedzUsuń
 19. Świetna akcja, ja niestety mam dosyć krótkie włosy, bo nawet nie dociągają do tych 25cm, Jednak bardzo wspieram i namawiam.

  http://sar-shy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 20. Uważam, że to jest świetna akcja. Wiem jak to jest ciężko gdy...mhm gubisz włosy i trzeba obciąć się na krótko, bo z długich pięknych włosów zostały Ci tylko strąki.

  OdpowiedzUsuń
 21. Takie akcje są cudowne, dzięki takim gestom możemy wspierać osoby chore. Podziwiam osoby które posuwają się do tak małych a jednak tak wielkich gestow:)

  OdpowiedzUsuń
 22. Uważam, że to świetna akcja. SUPER!

  OdpowiedzUsuń
 23. To cudowne, że istnieją takie akcje! Trzeba mówić o nich głośno :)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie!

  lublins.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 24. Ta akcja o której piszesz jest nie dość że szczytna to można zarobić. Właśnie tak na marginesie to są zbierane włosy chore na raka, w wawie po 300 400 złotych za kiść włosów.

  OdpowiedzUsuń

Jakim typem urody jesteś? - WIOSNA

Dziś post, który pomoże ci zrozumieć, co jest dla ciebie dobre a co złe. Nigdy nie ma tak, że we wszystkim będziemy wyglądać dobrze. Po pie...

Popularne posty

Copyright © 2016 EVE HAIR , Blogger